Aeracja jest dość niepopularne usługą czy czynnością. Lecz coraz częściej słyszymy o niej. Aeracja to czynność związana z pielęgnacją trawnika. Aeracja pozwala utrzymać trawnik w dobrym stanie. Samo zrobienie tej czynności jest proste można je zrobić maszyną bądź narzędziami. Generalnie chodzi o dobry stan ziemi pod trawnikiem.

Aeracja trawnika – „z czym się to je”?

Aeracja trawnika to po prostu napowietrzanie powierzchni gleby na której rośnie trawa. Zazwyczaj dokonujemy jej dwukrotnie w ciągu roku. Nie należy dokonywać zabiegu na trawie młodej, jednorocznej. Wkłuwając się w trawnik nie dość, że napowietrzamy grunt to jeszcze rozluźniamy jego strukturę. Czynność ma wpływ na wzrost i ukorzenienie trawnika.

Grunt po aeracji jest lepszy do hodowania trawy. Lepiej penetruje woda i nawozy a sam system korzeniowy rośnie w odpowiednich kierunkach. Tak zadbana trawa jest odporniejsza na warunki atmosferyczne i lepiej rośnie.

Czym dokonać aeracji trawnika

Aeracja trawy polega na nakłuwaniu trawnika w celu napowietrzenia i rozluźnienia gruntu. Czym nakłuwać? Możesz użyć np. wideł, lub kup proste urządzenie zwane aeratorem, koszt od kilkuset zł.