Systemy nawadniania automatycznego Rzeszów

Profesjonalnie projektujemy i budujemy systemy nawadniania
Zapytaj o nawadnianie

Systemy nawadniania automatycznego – podlewanie trawnika, podlewanie ogrodu

Systemy nawadniania automatycznego, czyli podlewania trawnika i nawadniania ogrodu posiadają liczne zalety. Osoby i firmy które już posiadają zamontowany sprawny system nawadniania nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez niego.

Po pierwsze, automatyczne nawadnianie pomaga ograniczyć czas pracy w ogrodzie zwłaszcza w okresach suchych. Po drugie, zautomatyzowane podlewanie trawnika pozwala racjonalnie wykorzystać wodę, rośliny otrzymają taką ilość jakiej potrzebują.
Po trzecie, automatyczne nawadnianie jest programowalne. Przez to możemy nawadniać rośliny w nocy. To kolejny aspekt związany z oszczędnością wody, ponieważ w nocy woda paruje dużo wolniej. Nocne podlewanie ze względu na czas oddziaływania efektywniej nawilża glebę.

trawniki systemy nawadniania automatycznego

System nawadniania trawnika Rzeszów

Radosław Wierzoch

Projekt, budowa, konserwacja systemów nawadniających!

systemy nawadniania ogrodów

System nawadniania trawnika – podlewanie trawnika, podlewanie ogrodu, jak oszczędzać wodę?

W Polsce zaczyna brakować wody, systemy nawadniania zaprogramowane na noc nie mają zazwyczaj problemu z niskim ciśnieniem wody wodociągowej.
Systemy mogą być mniej lub bardziej skomplikowane w zależności od potrzeb w ogrodzie i budżetu. Najefektywniejsze są system z urządzeniami sterującymi i czujnikami wilgotności lub deszczowym. Systemy mogą być nawadniające ze zraszaczami lub zbudowane jako tzw. linie kroplujące.

Konfiguracja systemów nawadniających ogrody i trawniki

Możliwa jest różnorodna konfiguracja zestawów nawadniających ogrody i trawniki to pozwala na wygodne i skuteczne nawodnienie ogrodu. Jeżeli następuje usterka lub potrzeba budowy czy zmniejszenia systemu można to przeprowadzić bardzo szybko i w rozsądnej cenie. Elementy systemu nawadniania automatycznego można prosto wymieniać i rozbudowywać o inne dodatkowe moduły.

Montaż systemu nawadniania automatycznego – etapy

Na początku realizacji systemu nawadniania automatycznego najważniejszy jest profesjonalny projekt wykonany przez specjalistę.
Określamy położenie elementów nawadniających
Wskazujemy miejsca na zraszacze
Ustalamy kierunki ułożenia linii kroplujących lub rur/węży
Wyznaczamy konieczne zasięgi działania zraszaczy
Następnie dzielimy trawnik czy ogród na sekcje.
W sekcjach umieszczamy urządzenia podlewające rośliny o zbliżonym zapotrzebowaniu na wodę.
Podlewamy trawniki czy też nawadniamy ogrór etapami, każda wyznaczona sekcja oddzielnie w ustalonej kolejności.

Gdy wraz z właścicelem ogrodu zaczynamy planowanie systemu nawadniania dostosowujemy go do roślinności. To pozwala osiągnąć efektywność i oszczędności.
Na końcu zaś programujemy główny sterownik. Jest to ostateczny i najważniejszy element systemu nawadniania. Bez tego ogród będzie nawadniany nieefektywnie, a także powstaną straty wody.

systemy nawadniania automatycznego