Ogród przydomowy to nie tylko trawnik i kwietnik. To także drzewa do ogrodu. Jakie gatunki wybrać? Jakie gatunki drzew będą pasować do Twojej przestrzeni?

Drzewa do ogrodu, bez nich Twój ogród może nie wyglądać tak dobrze

Drzewa dekorują ogród, dopełniają jego przestrzeń, uatrakcyjniają go. A przede wszystkim sprawiają, że odczuwamy duży komfort i radość z przebywania w naturze. Nie ważne czy ogród jest mały czy duży, drzewa sprawdzają się świetnie.

Ogrody w których rosną drzewa wydają się większe, ponadto zabarwienie liści, gęstość czy kształt drzewa w ogrodzie powoduje często, że drzewa są kluczowym elementem ogrodu.

Jak wybrać odpowiednie gatunki drzew do ogrodu

Jeżeli twoja działka ma 1 ar nie sadź Sekwoi 😀 dobierz gatunki do przestrzeni którą zagospodarowujesz. odpowiedz sobie na pytanie: jaką rolę ma pełnić drzewo do ogrodu? Czy będzie ozdobą, czy parasolem przeciwsłonecznym, czy ma utrzymać np. hamak?

W małych ogrodach najpopularniejsze gatunki to: brzoza brodawkowata, olsza szara, i grab pospolity.

Aby drzewa do ogrodu rosły i nie chorowały

Wymagania glebowe to główne wymagania drzew. Ale nie martw się, drzewa nie są roślinami nadmiernie wymagającymi. Generalnie większość gatunków, daje radę 🙂

Przed kupieniem konkretnego drzewa zawsze możesz < a href="http://ogrody-rwierzoch.pl/kontakt/">skonsultować się z ogrodnikiem aby doradził jakie odmiany drzew posadzić w Twoim ogrodzie.